کانال تلگرام دی اسپورت
کد خبر: 73395  زمان: 26 آذر 1396 - 09:47

خدمت صادقانه سازمان ورزش شهرداری به توسعه ورزش محلات


ورزش محلات این روزها دلخوشی جوانانی است که در محله های مختلف شهر همدان رقابت در این رویداد اجتماعی را هر هفته دنبال می کنند.

 


به گزارش دی اسپورت، در واقع فعالیت در ورزش محلات از جمله کشتی، هندبال، فوتبال، والیبال و ... برای جوانان محلات همدان جذاب تر از حضور در مسابقات باشگاهی است.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان و در راس آن اسکندریان مدیریت این سازمان به واقع خدمت صادقانه را برای توسعه ورزش محلات داشته است.

امروزه نگاه ها به توسعه ورزش محلات جدی تر و پر رنگ تر شده و تنها خواسته آنها ساخت دهکده ورزش محلات است.

با پایان یافتن نهمین دوره رقابت های لیگ فوتبال محلات همدان، چراغ مسابقات ورزش محلات در سال جاری خاموش شد و تیم ها پس از یکدوره استراحت و تمرین، چشم انتظار برگزاری دهمین دوره طی بهار سال آینده خواهند بود.

رقابت های فوتبال به عنوان بزرگترین و مهمترین رویداد ورزش محلات همه ساله با استقبال چشمگیری برخوردار است و امسال نیز این دوره مسابقات از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان و کمیته فوتبال محلات به شکل بسیار مطلوب تر از گذشته برگزار شد.

 

** خدمات رایگان به ورزش محلات

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در این باره گفت: هم اکنون بیش از سه هزار ورزشکار در ورزش محلات فعالیت دارند.

امیرحسین اسکندریان افزود: در حال حاضر 70 تیم در رده سنی بزرگسال، 70 تیم در رده های پایه فوتبال، 30 تیم در والیبال و 20 تیم در هندبال در ورزش محلات همدان شرکت دارند.

وی اضافه کرد: هدف از تشکیل و فعالیت این تیم های ورزشی در محلات کاهش معضلات اجتماعی، استعدادیابی، غنی سازی اوقات فراغت و تقویت ورزش در نسل جوان است.

اسکندریان خاطرنشان کرد: توزیع لباس رایگان بین اعضای تیم ها و تحت پوشش قراردادن بیمه ورزشی آنها، از اقدامات انجام شده طی امسال و سال های گذشته بود.

وی با تقدیر از زحمات کمیته فوتبال محلات همدان در برگزاری این مسابقات بیان کرد: برگزاری این مسابقات و سازماندهی آن نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق داشت که کمیته محلات به خوبی از عهده آن برآمد.

 

** شهردار همدان: بودجه ویژه اختصاص می دهیم

شهردار همدان نیز گفت: شهرداری در دوره جدید، ورزش را به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار می دهد و نباید دغدغه ای را در بخش ورزش محلات داشته باشیم و برهمین اساس بودجه ویژه اختصاص می دهیم.

عباس صوفی افزود: تلاش داریم بودجه خوبی برای ورزش محلات اختصاص دهیم و سال آینده از این رقابت ها به مراتب بهتر حمایت می کنیم.

وی اضافه کرد: تجهیز و تکمیل دهکده محلات نیز یکی از برنامه های اصلی شهرداری در بخش ورزش است و انتظار داریم شورای اسلامی شهر همدان اعتبار مناسبی را برای این دهکده در سال آینده اختصاص دهد.

صوفی بیان کرد: ورزش همگانی و محلات پایه گذار سلامت و تندرستی خانواده ها است و به طور قطع باید به صورت گستره فعالیت ها در این بخش را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای پنجم اشتیاق کاری بالایی در حوزه ورزش دارند و در جلسات مختلف شاهد بوده‌ام که شورا اعتقاد خاصی به توسعه ورزش دارد.

شهردرا همدان با بیان اینکه اعضای شورای شهر از جنس ورزش هستند و این ظرفیت بالا می‌تواند به رشد ورزش در محلات کمک کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم سال آینده با مساعدت اعضای شورای شهر شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت ورزشگاه محلات باشیم.

 

* توسعه ورزش همگانی رویکرد شورای پنجم است

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: توسعه ورزش همگانی و محلات رویکرد اعضای شورای پنجم است و برنامه محور در این مسیر حرکت می کنیم.

 رضوان سلماسی گفت: پایه گذار ورزش محلات شورای چهارم بود و زحمات فراوانی برای احیای آن صورت گرفت اما شورای پنجم در راستای ایجاد تحول اساسی و هدفمند در ورزش محلات و همگانی گام بر می دارد.

وی اضافه کرد: توسعه ورزش در شورای پنجم در دو بخش آقایان و بانون هدفگذاری می شود و در دوره چهار ساله به دنبال این هستیم که خانواده ها در محله های همدان به ورزش به صورت منسجم و برنامه محور بپردازند.

 

** رقابت 64 تیم در لیگ محلات

امسال رقابت های لیگ فوتبال محلات همدان با رقابت 65  تیم برگزار شد که نسبت به سال قبل با کاهش تیم ها روبه رو بود.

سعید پناه آبادی مسئول اجرایی این رقابت ها می گوید: امسال رویکرد ما کاهش رده سنی فوتبال محلات و پشتوانه سازی برای فوتبال و نیز بها دادن به رده های پایه بود. سال قبل تعداد تیم ها بیش از یکصد تیم بود اما امسال آمار تیم های شرکت کننده را محدود کردیم.

از سوی دیگر لیگ فوتبال پایه محلات با شرکت 60 تیم در سه رده سنی برگزار شد و تیم ها در رده های 10 تا 18 سال باهم مسابقه دادند.

لیگ بزرگسالان نیز با حضور 65 تیم برگزار شد که در قالب 13 گروه 5 تیمی باهم بازی کردند و به مراحل بالاتر راه یافتند که در نهایت تیم های اتحاد جوان شاهد و شهدای چهرقان به فینال مسابقات رسیدند و اتحاد جوان شاهد قهرمان شد.

 

** تحصیلات دانشگاهی 30 درصد بازیکنان

تیم های حاضر در لیگ فوتبال محلات همدان دارای پرونده مشخصات هستند به طوریکه براساس آمار موجود 30 درصد از بازیکنان و عوامل تیم ها ارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

سال گذشته نیز از نخبه های فوتبال محلات تقدیر شد و امسال نیز بنا داریم این برنامه را طی مراسمی داشته باشیم.

برخی از تیم ها نیز دارای بازیکن با مدرک تحصیلی دکترا بودند که در مجموع 30 درصد از شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات مدرک تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند.

 

** بازگشت سلامتی بیش از 200 مبتلا به اعتیاد

 در چند سال اخیر بیش از 200 مبتلا به اعتیاد توسط برگزاری مسابقات فوتبال محلات توانستند سلامتی خود را به طور کامل به دست آورند، گفت: با تشکیل کارگروه مبارزه با اعتیاد در محلات و با کمک معتمدین توانستیم شرایط بهبودی آنها را فراهم سازیم.

 برای ارج نهادن به تلاش شماری از این عزیزان نیز از برخی از آنها در طول فصل تقدیر شده است.

این کارگروه با قوت تمام نسبت به پیگیری اهداف خود تلاش و برنامه ریزی دارد.

 

** گلریزان امید

یکی دیگر از برنامه های معنوی و خیرخواهانه فوتبال محلات را برگزاری "گلریزان امید" دانست و گفت: در این گلریزان با جمع آوری کمک های نقدی خیرین ورزش محلات، نسبت به کمک به نیازمندان اقدام می کنیم.

تاکنون 5 گلریزان را برگزار کرده ایم و با جمع آوری کمک های مردمی، کمک های خوبی را به نیازمندان داشته ایم.

 این گلریزان در طول سال دو بار برگزار می شود و امسال نیز این مراسم 2 نوبت برگزار شد.

 

** امکانات محدود است

با وجود اینکه پیگیری های مستمری با حمایت های مدیرعامل باشگاه شهرداری را برای تامین نیازهای تیم های محلات داشته ایم، اما امکانات بازهم محدود است. امسال برخی از اقلامی که سال های قبل به تیم ها داده می شد به دلیل مشکلات مالی از سوی باشگاه شهرداری تامین نشد.

مجموعه زمین های فوتبال محلات در دهکده محلات نیز بدون امکانات بود که با پیگیری های صورت گرفته بخشی از امکانات تامین شد.

کمیته فوتبال محلات همدان از عباس صوفی شهرداری همدان و رئیس هیات فوتبال استان، اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیریت باشگاه شهرداری و سایر زحمت کشان بابت حمایت های صورت گرفته قدردانی کرد.

امسال بهترین سال کمیته انضباطی فوتبال محلات بود ضمن اینکه داوری ها به مراتب بسیار بهتر از سال های گذشته بود. وی از مهدی عبدل، محمد مهاجری، حسین عظیمی، مرتضی کوکب، میثم ناصرنژاد، مجتبی وثوق و سایر دست اندرکاران قدردانی کرد.

 

 
 

 مرتبط:


نظرات کاربران
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «مدیر سایت» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما: