کانال تلگرام دی اسپورت
کد خبر: 72900  زمان: 13 آذر 1396 - 00:18

در گفت و گو با «دی اسپورت»؛

بردبار: بردبار: هواداران برق دهه ٥٠ و ٨٠ را تداعي كردند / مورد بی مهری مسئولين قرار گرفته ایم


برق جدید شیراز در اولین سال حضورش در لیگ آزادگان، نتایج بسیار مطلوبی کسب کرد، به طوری که یکی از شانس های صعود به لیگ برتر به شمار می رود ولی محمدعلی بردبار، مالک و مدیرعامل این باشگاه از عدم توجه مسوولین استان فارس به این باشگاه حسابی گلایه مند است.


به گزارش «دی اسپورت»؛ محمدعلی بردبار، مالک برق جدید شیراز در مورد نتایج باشگاهش در این فصل به خبرنگار دی اسپورت گفت: در مورد نتایج برق جدید باید بگویم که تمام آنها تنها به دلیل غیرت و تلاش کادر مدیریتی، کادرفنی، بازیکنان و دیگر عوامل باشگاه بود. ما با مشکلات مالی زیادی فصل را آغاز کردیم و تا به امروز هم پیش بردیم، در حالی که فکر می کردیم، با کسب نتایج مطلوب می توانیم نگاه مسوولین را نسبت به باشگاه برق جدید تغییر دهیم.

بردبار ادامه داد: البته از حق نباید بگذریم که الحق و الانصاف مردم و هواداران خیلی کمک حال مان بودند، به طوری که در بازی های اخیر دوباره سکوهای استادیوم به رنگ نارنجی در آمد که گویا برق دهه ۵۰ و ۸۰ دوباره زنده و خاطرات زیادی برای همه تداعی شده است ولی آنچه که ما در کنار این این حمایت های معنوی نیاز داشتیم، حمایت های مادی بود که متاسفانه تا به اینجای کار محقق نشده است. در واقع تفکر ما این بود که اگر روند تیمی برق و نتایجش خوب باشد، همه به باشگاه بعنوان یک  سرمایه اجتماعی  برای استان فارس نگاه  می کنند ولی متاسفانه به هر دلیلی که اصلا دوست ندارم دنبال آن باشم، این اتفاق نیفتاد و انچنان  که باید مورد حمایت قرار نگرفتیم.

مالک برق جدید شیراز افزود: شاید مسوولین بخواهند این بی توجهی را به مشکلات اقتصادی جامعه ربط دهند، بخشی از آن را می پذیریم ولی بخشی از آن را با کمال احترام رد کرده و می گوییم، اگر اینطور است پس چطور به باشگاه خوب همشهری ما که اعتقاد داریم باید به آنها هم کمک شود،  ولی نه اینکه به انها  هفت برابر ما  کمک مادی کنند؟ با وجود اینکه این تیم نظامی - دولتی بوده و از امکانات و سخت افزارهای بسیار خوبی بهره مند است و حتی می تواند بازیکن سرباز بگیرد که همین موضوع موجب می شود، هزینه هایی بسیار کمتر از ما داشته باشند. همین نگاه دوگانه در شیراز موجب دلسردی می شود، به طوری که ما در آستانه نیم فصل شاهد آن هستیم که مشکلات عدیده ای بر ما تحمیل شده است.

بردبار در مورد، توجه دیگر باشگاه ها به بازیکنان این تیم گفت: واقعیتش این است که با نتایجی که کسب کردیم، بیش از پنج بازیکن ما مورد توجه باشگاه های لیگ برتری قرار گرفته اند و اگر نتوانیم مشکلات مالی تیم را حل کنیم، من به شخصه حاضر نیستم، سیاستی در پیش بگیریم که به این جوانان لطمه ای وارد شود و علیرغم میل باطنی ام، باید به آنها اجازه بدهیم که تصمیمی درست بگیرند تا در نهایت متضرر نشوند.

بردبار ادامه داد: برخی از این بازیکنان سه سال است که برای ما زحمت می کشند و وقتی باشگاه نتواند همین قراردادهای آنها را پرداخت کند، پس نباید اجازه بدهیم که به آینده فوتبالی این بازیکنان لطمه ای وارد شود.

مالک و مدیرعامل باشگاه برق جدید شیراز در ادامه گفت: من به شخصه خیلی امیدوارم تا در همین دو هفته باقی مانده تا نیم فصل اتفاقات در جهتی رخ دهد که مشکلات مان حل شود. در ابتدای فصل هدف مان این بود که در لیگ ماندگار شویم و سپس برای حضور در جمع ۶ تیم ابتدایی جدول تلاش کنیم ولی واقعا با توجه به توانایی بچه ها و کادرفنی، این توانایی را داریم که امسال جزو سهمیه صعود به لیگ برتر قرار بگیریم.

محمد علی بردبار در مورد متضرر شدن باشگاه تحت مدیریتش از اشتباهات داوری گفت: در دیدارهای اخیر اتفاقات داوری به ضرر ما رقم خورد، به طوری که بازی یک - صفر برده ما مقابل نساجی با اشتباه داور مسابقه یک - یک شد، یا بازی ما مقابل ایرانجوان در بوشهر هم همین اتفاق تکرار و مسابقه ای که باید با پیروزی برق به پایان می رسید، با اشتباه داور، مساوی به پایان رسید. یا بازی ما مقابل آلومینیوم اراک که کارشناسان داوری اعتقاد داشتند، یک پنالتی برای ما گرفته نشد، یا بازی مقابل صبا و مس رفسنجان که به اعتقاد کارشناسان توپ از خط دروازه عبور نکرد ولی داور به اشتباه اعلام کرد که توپ وارد دروازه شد. البته به این موضوع هم اعتقاد داریم که داوران هم حق اشتباه دارند و تمام اینها بخشی از فوتبال است ولی در ۰مجموع امیدواریم این بخش از فوتبال همیشه شامل حال ما نشود.


مالک و مدیرعامل برق جدید ادامه داد: دیدگاهی در جامعه و در بین مسوولین وجود دارد که می گویند، خب بخش خصوصی خودش باید هزینه ها را تامین کند، من می خواهم بگویم که حرف شما درست ولی برای تحقق چنین موضوعی، چه ساختار، امکانات و ... در اختیار بخش خصوصی قرار دادید، چه تسهیلاتی به بخش خصوصی اختصاص دادید که انتظار دارید، خودش تمام هزینه ها را بدون اینکه صدایی از آن درآید، تامین کند؟ اگر این باشگاه تبدیل به سرمایه ای اجتماعی شده و در جامعه ایجاد شور و نشاط می کد، سهم دولت در ایجاد  این شور و اشتیاقی که در بین جوانان به وجود آمده، پس کجا باید دیده شود؟ طوری که با بخش خصوصی برخورد می شود، شک نکنید که انگیزه اش گرفته خواهد شد. حالا اگر بخش خصوصی از تیمداری انصراف دهد، دوباره می خواهید باشگاهها را دولتی اداره کنید تا  مثل سابق صدها مشکل از ان بیرون اید

وی در پایان گفت: واقعا برای چنین نگاهی تنها باید تاسف خورد، با این وضعیت دوباره یاس و ناامیدی در جامعه حکم فرما می شود، اصلا با این نگاه غیرکارشناسی به کجا خواهیم رفت؟ همین شور و نشاطی که در شیراز به واسطه زنده شدن  دوباره نام  برق به وجود آمده، چقدر از  هزینه های   دولت چقدر  در بخشهای مختلف را میکاهد؟ برای همین میزان از شادی که در جامعه به وجود آمده، دولت چقدر باید هزینه کند و  اصلا چه راهکاری برای ایجاد شاوی و نشاط در جامعه  دارد؟ این تنها گوشه ای از سوالات است. دولت بسیاری از مطالبات مردم را نمی تواند پاسخگو باشد، حالا اگر بخش خصوصی هم نه به جهت کسب درآمد بلکه به جهت خیرخواهی وارد ورزش شده، آیا دولت نباید حداقل ها را تامین کند؟ آیا نباید همین اندک امکانات را در اختیارشان قرار داد.
وی همچنین به برخورد مدیران ورزشی استان با مصاحبه اخیر سر مربی تیم اشاره کرد که چون جناب مهابادی انتقاداتی را مطرح کرده بودند اداره ورزش و جوانان استان اعلام کرده تا تکذیب مصاحبه ایشان و یا عذر خواهی اقای مهابادی از مدیر کل کمکی به باشگاه صورت نخواهد گرفت.
ایا ما انقلاب کردیم تا مدیران رده دهم ما با مردم مثل رعیت خود رفتار کنند؟؟
نه اقای مهابادی مصاحبه خود را تکذیب میکند و نه عذر خواهی در کار هست کمک شما را هم‌نخواستیممرتبط:


نظرات کاربران
1396/09/17 - 16:30
1
2
سلام نمیدانم مسئولان استانی تا کی میخواهند خودرا به خواب بزنند آقایان حداقل نگاهی به دیگراستانها بکنید که برای ورزش ونشاط چگونه هزینه می‌کنند اصفهان-تبریز-اهوازوچندین جای دیگر که هزینه درورزش را انجام میدهند مگر ازقوانین این مملکت پیروی نمکنند چرا کلان شهر شیراز با این مقوله بیگانه است تادیرنشده به فکرجوانان باشید وگرنه فردا دیر است ان‌شاءالله که خداوند ازمدیران بی تفاوت نگذرد!!
1396/09/13 - 12:46
2
1
ززنده باد برق شیراز شیراز وجناب اقای بردبار،انشاالله که باسعود به لیگ برتر جواب زحماتتونو میگیرید.ودعای خیر هزاران پدرومادر وجوانانی که بانزدیکی به فوتبال از خلافها دور میشن پشت سرتون هست
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «مدیر سایت» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما: