کانال تلگرام دی اسپورت
کد خبر: 68633  زمان: 14 مرداد 1396 - 02:46

نشست خبری مربیان بعد از هفته دوم لیگ

منصوریان: دو پنالتی گم شده، من را نگران می‌کند


سرمربی تیم استقلال گفت: برابر استقلال خوزستان بازی کاملاً مالکانه‌ای داشتیم و مسلط بودیم اما داور دو پنالتی را برای ما نگرفت.


به گزارش «دی اسپورت»؛ علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: در دو نیمه، بازی کاملاً مالکانه‌ای داشتیم و مسلط به بازی بودیم. توپ و میدان در اختیار ما بود و شاید مهدی رحمتی یکی دو بار هم در 90 دقیقه به زحمت نیفتاد.

 

وی عنوان کرد: تلاش ما بر این است که هم نتیجه خیلی خوبی بگیریم و هم بازی مالکانه و خوبی انجام دهیم. طبیعی بود که استقلال خوزستان در لاک دفاعی خود بماند. ما چند موقعیت خوب داشتیم که استفاده نکردیم و یکی دو موقعیت مشکوک به پنالتی هم داشتیم. من به این دلیل دیر به نشست خبری آمدم که نشستم خلاصه بازی را ببینم تا دچار اشتباهی در صحبت‌هایم نشوم.

 

منصوریان ادامه داد: فکر می‌کنم آنهایی که در طبقه دوم ورزشگاه هم نشسته بودند، در آن صحنه که روی علی قربانی خطا شد، دیدند که حتی پیراهن او از تنش خارج شد و پنالتی بود. وقتی این پنالتی به حق به سود ما گرفته می‌شد، می‌توانستیم در بازی مالکانه یک گل جلو بیفتیم و آن وقت ویسی مجبور بود تیمش را که در 18 قدم ایستاده بود را بالاتر بیاورد و آن موقع شرایط فرق می‌کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم صحنه‌ای که اتفاق افتاد صددرصد پنالتی بود وقتی بازیکن حریف به شهباززاده پشت پا می‌زند چند ثانیه طول می‌کشد که او روی زمین بیفتد. داور فکر کرد چون سجاد دیر روی زمین افتاده تمارض می‌کند و یک کارت زرد ناحق به این بازیکن داد. من به آن صحنه‌ای که بازیکنان استقلال خوزستان هم اعتقاد داشتند پنالتی بود نگاه کردم آن صحنه پنالتی نبود و داور آنجا درست سوت زد.

 

سرمربی استقلال اظهار داشت: امروز در کل دو پنالتی برای ما نگرفتند این موضوع من را نگران می‌کند. نگرانم اتفاقاتی که در هفته گذشته افتاد روی عملکرد ما تاثیر بگذارد. اگر شما عزیزان (خبرنگاران) هم اینجا جای من بنشینید و دو پنالتی‌تان گرفته نشود حتما نگران می‌شوید ما همچنان روی پنالتی اول خیلی معترضیم همه ورزشگاه دیدند که بازیکن حریف پیراهن بازیکن ما را از تنش درآورد، او را از روی هوا به زمین کشید و داور هم پنالتی نگرفت. از طبقه دوم این صحنه را دیدند، همه این صحنه را دیدند و گفتند پنالتی است به غیر از داور.در هر صورت ما به عملکرد داور فوق‌العاده اعتراض داریم چون اگر در نیمه اول آن پنالتی را برای ما می‌گرفت جریان بازی عوض می‌شد.

 

منصوریان در مورد عملکرد بازیکنانش گفت: بازیکنان ما امروز بسیار منطقی و مالکانه بازی کردند و این پیام مهم دیدار مقابل استقلال خوزستان بود. امروز هم منطقی بازی کردیم، هم دو پنالتی‌مان را نگرفتند و روی ضربه وریا غفوری هم می‌توانستیم در دقایق پایانی به گل برسیم. در کل از عملکرد بازیکنانم بسیار رضایت دارم اما این عملکرد مالکانه باید سریع تبدیل به گل شود. به بچه‌هایم خسته نباشید می‌گویم به عبدالله ویسی و تیمش به هر نحوی که امتیاز گرفتند هم تبریک می‌گویم. بازی کردن مقابل تیم‌هایی که به لاک دفاعی فرو می‌روند خیلی سخت است. ما سال گذشته هم با این معضل مقابل تیم سیاه‌جامگان اکبر میثاقیان مواجه بودیم که 20 دقیقه در زمین خودشان فقط دفاع کردند.

 

وی در مواجهه با سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا توانسته‌اید ترکیب ثابت‌‌تان را پیدا کنید عصبانی شد و گفت: هیچ وقت ترکیب ثابت نداشتیم. من شما را برای اولین بار است که در اینجا (سالن نشست خبری) می‌بینم. اگر شما پیش از این هم در نشست‌های خبری ما حضور داشتید می‌دانستید که ما سال گذشته هم وضعیت‌مان همین بود. اگر ترکیب ثابت داشتیم از شماره 14 تا 28 نداشتیم و هزینه الکی صرف نمی‌کردیم؛ فقط 11،12 نفر می‌گرفتیم و در طول فصل با آنها به میدان می‌رفتیم. ترکیب ثابت نداشته و نداریم. به نظرم اگر ترکیب ثابت داشته باشیم با یک نیمکت بی‌انگیزه مواجه می‌شویم. بهترین‌های هفته برای ما به میدان می‌روند و اینطور نیست که 11 نفر اصلی‌مان مشخص باشند و بقیه فقط تماشاگر. ما باید نگاه مقطعی نداشته باشیم و طول فصل را ببینیم. سنگین‌ترین ماه ما بهمن، اسفند و فروردین است. ما بیشتر به ساختار کلی نیاز داریم تا ترکیب ثابت.

 

منصوریان بار دیگر به انتقاد از عملکرد داور پرداخت و تصریح کرد: اگر پنالتی ما در نیمه اول گرفته می‌شد  امکان نداشت استقلال خوزستان دوام بیاورد اما داور پنالتی ما را نگرفت. ما باید 20 بازیکن آماده داشته باشیم و تا پایان لیگ از آنها استفاده کنیم البته اسکلت تیم‌مان را ثابت نگه می‌داریم دروازه‌بان، دو مدافع مرکزی و دو هافبک‌مان ثابت هستند و بقیه مدام تغییر می‌کنند.

 

وی در خصوص تغییراتی که در ترکیب تیمش پیش از شروع بازی داشت، گفت: دو روز پیش خسرو حیدری در تمرینی حرکتی کرد و کنار زمین سُر خورد که کشاله او دچار آسیب دیدگی شد. تیم پزشکی ما قول داد که او را به تیم ما برساند که این کار هم انجام شد، اما به خسرو گفتیم نمی‌خواهیم تو را برای طولانی مدت از دست بدهیم. به همین دلیل تغییری در ترکیب داشتیم و از ابتدای بازی هم با 12 نفر گرم کردیم و وریا غفوری هم در کنار خسرو خودش را گرم کرد. از عملکرد غفوری هم راضی هستیم و این بازیکن توانست در سمت راست خط دفاعی و حتی در اضافه شدن به خط حمله به خوبی عمل کند و رضایت کامل از این بازیکن داریم. خسرو حیدری را هم حفظ کردیم که مصدومیت او تشدید نشود.

 

منصوریان در خصوص اولین بازی مجتبی جباری و مهدی قائدی برای استقلال در فصل جدید اظهار داشت: مجتبی پس از چهار سال برای استقلال بازی کرد و احتیاجی نیست که من درباره او صحبت کنم. وقتی جباری به زمین آمد هواداران به او اطمینان دادند و به احترامش ایستادند. او یک بازیکن مطمئن است و اگر بخواهم در 10 سال اخیر فوتبال ایران چند هافبک شماره 10 خوب معرفی کنم، به نظرم محرم نویدکیا، مجتبی جباری و ایمان مبعلی هستند. مجتبی یک بازیکن مطمئن است و جپاروف هم توانایی‌های خودش را در خط هافبک ما نشان داد. مهدی قائدی هم بازیکن با استعدادی است که به همین دلیل از افتخاری خواستیم او را به هر قیمتی که هست خریداری کند، چون پدیده است، هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ اخلاقی بازیکن خوبی است.

 

سرمربی استقلال یادآور شد: تمام بازیکنان و کادرفنی هم هوای این بازیکن را داریم و حتی از خانواده او خواستیم محل زندگی‌شان را تغییر بدهند و از بوشهر به تهران بیایند تا این بازیکن آسیب نبیند. چون او در اولین تجربه‌اش در تهران و در زمین فوق‌العاده بود، کار ما برای مراقبت از او سخت‌تر است. شما رسانه‌ها نیز در معرفی این استعدادها خیلی تند و تیز عمل می‌کنید و این هم کار را برای ما سخت می‌کند. با این حال ما همه در استقلال هوای این بازیکن را داریم، من، خرمگاه و بهتاش فریبا او را مثل پسر خودمان می‌دانیم و قائدی فقط چند ماه از پسر من بزرگتر است. برای سایر اعضای تیم هم او مانند برادر کوچک است و همه هوای او را دارند. باید سعی کنیم در یک سال پیش‌رو قائدی را به لحاظ بدنی هم به فرم ایده‌آل برسانیم تا در آینده به بازیکن خوب استقلال تبدیل شود. این بازیکن در اولین بازی‌اش نمایش نسبتاً خوبی داشت و این هم شرایط استقلال و پرسپولیس است که یک بازیکن امکان دارد با 16، 17 دقیقه بازی خوب خودش را در دل هواداران جا کند. به همین دلیل مراقبت از این بازیکن‌ها سخت‌تر است.

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «مدیر سایت» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما: